یکشنبه 06 خرداد 1403 - 10:29 بعد از ظهر

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازديد 669
نويسنده پيام
mohamad139400 آفلاين


ارسال‌ها : 8
عضويت: 12 /6 /1396


مشاوره تحصیلی تلفنی
مشاوره تحصیلی تلفنی
مشاوره چیست؟
همانطور که می دانید منظور از مشاوره در واقع آگاه ساختن ،مصاحبه کرد و مشورت کردن در زمینه های گوناگون می باشد که هدف اصلی مشاوره، راهنمایی و یاری رساندن اصولی به افرادی است که در هر زمینه ای و بنا به هر دلایلی قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی و مدیریت بحران را ندارند.منظور از مشاوره اصولی چیست؟ مشاوره ای که ترکیبی از نصیحت کردن و تعیین تکلیف کردن را نداشته باشد و مشاور در مشاوره دادن نقش کمک کننده را داشته باشد نه وادارکننده.
مشاور تحصیلی چه وظایفی دارد؟
مشاوره انواع گوناگونی دارد و در زمینه های مختلفی می توان از مشاور جهت مشورت استفاده کرد. اما طی سال های اخیر یکی از انواع مشاوره که طرفدار زیادی پیدا کرده است مشاور تحصیلی می باشد. مشاور تحصیلی به مسائل درسی مربوط به دانش آموزان وو دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی و در زمینه های مربوط به آن از جمله: برنامه ریزی کنکور، انتخاب رشته و کمک به انجام انتخاب رشته اصولی ، راهنمایی شغلی ، آگاهی دادن در خصوص شرایط تحصیلی در مدرسه و دانشگاه ها ، بررسی افت تحصیلی،، آموزش شیوه های صحیح مطالعه ،روش های تقویت حافظه و کاهش اضطراب و یا موضوعات دیگر می پردازد.مشاور در مشاوره تحصیلی می بایست ضمن دارا بودن مهارت و صلاحیت های علمی خود مراجع را در جهت شناخت خود و نیاز های خود و همچنین رفع درگیری های ذهنی مربوط به مسائل درسی یاری دهد.
مشاوره تحصیلی تلفنی
در سال های اخیر به دلیل افزایش تقاضا و همچنین افزایش داوطلبان جهت شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه هایی از جمله دانشگاه های سراسری، آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور در مقاطع تحصیلی مختلف، درصد تقاضای بالایی از سمت داوطلبان به مشاوره تحصیلی نیاز بیشتری احساس شد.بنابراین اقداماتی در جهت اشاعه و گسترش مشاوره تحصیلی برای داوطلبان در مقاطع تحصیلی مختلف در نظرگرفته شد که مشاوره تحصیلی تلفنی از جمله ی این اقدامات بود.به همین جهت مشاوره تلفنی در حال حاضر از بهترین و پر طرفدار ترین مشاوره ها نسبت به دیگر مشاوره ها در زمینه های مختلف به شمار می رود.
همچنین دریافت مشاوره از یک مشاور تحصیلی تلفنی مجرب به دلایل گوناگونی مزایای بیشتری نسبت به مشاوره تحصیلی حضوری دارد.از جمله این مزیت ها می توان به عدم محدودیت مکانی و زمانی و هزینه پرداختی مناسب جهت استفاده تمامی اقشارر داوطلبان می باشد که این مورد نیز می تواند از امتیازات مشاوره تحصیلی تلفنی به شمار آورد.ضمن اینکه داوطلبان می توانند از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی، بسیاری از موارد تحصیلی را فراگیرند.
در چه مواردی می توان از مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کرد؟
به وسیله مشاوره تحصیلی تلفنی شما دوستان می توانید از مسائل مربوط به تحصیل در مقاطع مختلف با مرکز مشاوره سبزتدریس و برترین مشاوران کشور در ارتباط باشید که در زیر به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:
1- آگاهی از زمان ثبت نام آزمون های دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی در مقاطع کاردانی به کارشناسی ،کارشناسی ارشد-دکتری
2- اطلاع از بهترین منابع آموزشی و کمک آموزشی و آزمون های آزمایشی در مقاطع مختلف (کتاب-جزوه)
3- آگاهی از شرایط پذیرش با آزمون و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و علمی کاربردی
4- انجام انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور و…
5- آگاهی از زمان برگزاری آزمون های تیزهوشان، نمونه دولتی، المپیاد، تافل و آیلتس
6- آگاهی از شرایط ادامه تحصیل مشمولین نظام وظیفه و معافیت تحصیلی
7- آگاهی از رتبه های قبول شده در آزمون های سال های گذشته
8- راهنمایی گرفتن در تخمین رتبه و تراز در تمامی آزمون ها
9- آگاهی از نحوه برنامه ریزی تحصیلی و برنامه ریزی تلفنی کنکور
10- آگاهی از نحوه و شرایط ثبت نام بازماندگان از تحصیل
11- آگاهی از بهترین مدارس دولتی ،تیزهوشان،غیر انتفاعی
12- آگاهی از زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ها
منبع : مشاوره تحصیلی تلفنی

یکشنبه 12 شهریور 1396 - 03:35
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير
ارسال پاسخ
براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :